۸ خاصیت بی‌نظیر سرکه برای خودروها را بشناسید!

۸ خاصیت بی‌نظیر سرکه برای خودروها را بشناسید!

در حوزه صنایع غذایی، نمونه‌های بسیار گران‌بهایی از خوراکی‌ها به چشم می‌خورند که از لحاظ کاربردی و مفید بودن، در زمره بهترین‌ها هستند. یکی از این خوراکی‌ها، سرکه نام دارد. پیشینه تاریخی این مایع خوراکی و کشف آن به سال‌های بسیار دوری باز می‌گردد و شاید بتوان گفت جزء مواد خوراکی است که از آغاز تمدن و در مصر و چین باستان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این فرآورده طبیعی که امروزه حضورش در اکثر خانه‌ها به چشم می‌خورد، با روش‌هایی بسیار ساده و طی یکسری فرآیندهای هوازی و تخمیری فرآوری می‌شود که از آن بیشتر به‌عنوان چاشنی در غذاها، تهیه ترشیجات و حتی به‌عنوان ماده دارویی مفید با خواص متعدد برای بدن انسان، استفاده می‌شود. سرکه انواع مختلفی دارد که شاید پرکاربردترین آن‌ها سرکه انگور، سیب، کشمش و خرما باشند. در این مطلب قصد نداریم به فواید غذایی یا دارویی سرکه اشاره کنیم یا حتی دستورالعمل تهیه غذای خاصی را آموزش دهیم، بلکه یکسری کاربردهای بیرون از خانه نیز برای این مایع ترش کشف شده، که قرار است ۸ مورد جالب آن را در بخش خودرو، به صورت خلاصه به شما معرفی کنیم. ( اجاره خودرو و کرایه خودرو و اجاره خودرو بدون راننده و کرایه ماشین بدون راننده )
۱- از سرکه می‌توان برای پاک کردن برچسب‌هایی که برروی سپر یا بدنه خودرو وجود دارند و به راحتی پاک نمی‌شوند، استفاده کرد. حتی بعضی مواقع یکسری لکه‌های رنگی که در اثر برخورد با اشیاء یا موانع خارجی بر روی سپر ایجاد شده‌اند، با سرکه، مخصوصا نوع سفید آن، از بین می‌روند. ( اجاره ماشین بدون راننده و کرایه اتومبیل و اجاره اتومبیل )

 

۲- اگر مقدار مساوی از آب و سرکه را باهم ترکیب کنید، می‌توان از آن برای تمیز کردن فضای داخل کابین خودرو استفاده کرد. در این حالت بدون نیاز به استفاده از مواد مضر و خطرناک برای سلامتی، مثل براق کننده‌های شیمیایی، می‌توانید با یک ترکیب طبیعی و سالم، نتیجه‌ای مشابه را کسب کنید.

۳- همان‌طور که برای داشبورد و لوازم داخل کابین می‌توان از سرکه بهره‌مند شد، این مایع برای قسمت بیرونی و بدنه نیز قابل استفاده است. سرکه خالص برای درخشان‌تر شدن قطعات کرومی بدنه گزینه خوبی محسوب می‌شود. ( اجاره ماشین و کرایه خودرو بدون راننده و اجاره ساعتی خودرو )

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: