تویوتا در ایران

تویوتا در ایران

اجاره خودرو ماهان در این مقاله قصد دارد تا ماندگاری برند لوکس تویوتا در ایران را بررسی کند.با ما همراه باشید.ایمیدواریم از خواند این مقاله لذت کافی را برده باشید و دانشی بر دانش شما افزوده شده  باشد.

ورود تویوتا به ایران

سرانجام آینده برند لوکس تویوتا در ایران مشخص شد و لکسوس با دو مدل nx200t و RX200T در جمع خودروهای وارداتی سال ۹۷باقی ماند.

اخبار تویوتا با اجاره خودرو ماهان رنت

به گزارش« اخبار خودرو » ، سه هفته پیش بود که با ابلاغ اصلاحیه آیین ‌نامه ضوابط فنی خودرو توسط دولت، واردات خودروهایی با ارزش بیش از ۴۰هزار دلار ممنوع شد.برای اطلاعات بیشتر در این باره این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

پیش‌فروش خودروهای داخلی و وارداتی

در همان روزها زمزمه ممنوعیت واردات لکسوس در بازار خودروهای وارداتی مطرح شد و قیمت نمونه‌های کارکرده این خودرو در بازار افزایش یافت؛ لکسوس‌هایی که بر اساس قیمت‌های جهانی ارزشی بیش از ۴۰هزار دلار دارند و در شرایط فعلی امکان ورودشان به کشور تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسید. حال اما اداره کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با انتشار فهرست مجوزهای صادر‌شده برای پیش‌فروش خودروهای داخلی و وارداتی، نام دو محصول لکسوس را نیز آورده است تا SUV های پر‌طرفدار لکسوس برای یک‌ سال دیگر در سبد فروش خودروهای وارداتی قرار بگیرند.

تویوتا در ایران

تویوتا در ایران

قیمت اعلام‌ شده برای لکسوس

اما نکته جالب توجه قیمت اعلام‌ شده برای لکسوس NX200T توسط ایرتویا در سال ۹۵است که در ارزش‌ گذاری گمرک ایران نیز ۵۰ هزار و  ۴۰۰دلار تعیین شده است. اگرچه جست ‌وجو در سایت کمپانی لکسوس نمونه ‌ای که ایرتویا به ایران وارد می‌کند، وجود ندارد و تنها نمونه‌های ۳٫۵ لیتری این خودرو وجود دارند، اما نگاهی به قیمت‌های سال گذشته این خودرو کافی است تا مشخص شود که برای خرید لکسوس از بازارهای جهانی باید هزینه‌ای فراتر از ۴۰هزار دلار پرداخت کرد.

ماندگار شدن این دو خودرو در جمع وارداتی‌ها ناشی از چیست ؟

حال مشخص نیست ماندگار شدن این دو خودرو در جمع وارداتی‌ها ناشی از کاهش قیمت ۱۰هزار‌دلاری آن توسط کمپانی مادر برای نماینده ایرانی آن است یا دلیل دیگری برای حفظ لکسوس در بازار ایران وجود دارد!

به عنوان مثال ممکن است مجوز پیش‌فروش ان ‌ایکس فقط شامل حال لکسوس‌هایی باشد که در مدت شش ماه بسته شدن ثبت‌سفارش در گمرک دپو شده و اکنون می‌توانند ترخیص شوند.

در این لیست البته خودروهای دیگری نیز از واردات باز مانده‌اند. محصولات کیا موتورز، بی ‌ام ‌و، مرسدس‌بنز و … که به نظر می‌رسد با توجه به مجوز‌دار بودن شرکت‌های فوق، نام آنها در لیست جدیدی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شود.

منبع : اخبار خودرو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 12 =