کیا سورنتو – ناشنیده های کیا سورنتو از زبان یک مصرف کننده + نظر کاربران

این مقاله رو بصورت اختصاصی و مو شکافانه اختصاص دادیم به بررسی و پردازش سورنتو و هدف از این مقاله هم مثل مقاله های دیگر ماهان رنت ، این هست که وقتی به پایانش رسیدید ، هیچ جای سوالی براتون باقی نمونه و بصورت کامل از صفر تا صد این خودرو رو از زوایای مختلف بتونید بسنجید و با اطلاعات تکمیلی و مجموعه ای جزئیات ، درباره این اتومبیل قضاوت کنید و به بررسی ابعاد مختلفش بپردازید. خب همونطور که در جریان هستید کیا سورنتو محصول نام آشنا و محبوب کمپانی بزرگ کیا موتورز هست . اما بریم به سراغ معرفی کلی این خودرو و بعد به ترتیب بعد و بعد از رد شدن از هرکدوم از تیتر ها ، با جزییات و مقیاس بزرگ تری مواجه میشید . بنابراین با ما همراه باشید.

اجاره بدون چک و سند خودرو

بیوگرافی کیا سورنتو

خب در وحله اول باید بدونیم که سورنتو جزء کتگوری یا دسته بندی SUV ها (خودرو های شاسی بلند) قرار می گیره و به هیچ عنوان عنوان کراس اور به اون نسبت داده نمی شه و در این گروه قرار نمیگیره هرچند در میدان و شرایط آفرود و کراس اوور هم سربلند بیرون اومده . تقریبا از سال 2000 به بعد یعنی 18 سال پیش خودرو های شاسی بلند ، مورد توجه مردم و خریداران خودرو قرار گرفت . اواخر سال 2002 بود که نسل اول کیا سورنتو با 2 نسخه انتقال قدرت وارد بازار جهان شد . این خودرو برای اولین بار از کمپانی کیا موتورز عرضه و در معرض خرید و نمایش قرار گرفت . قابل ذکر هست که موتور این خودرو از طرف هیوندای تامین شد که جزء موتور های دوگانه 3.5 اینچی بود. تا به زمان حال ، سه نسخه ی به مرور زمان پیشرفت کرده از این اتومبیل وارد بازار شده که در نوع خود بی نظیر است. خب این بیوگرافی خیلی کلی و اجمالی از کیا سورنتو . حالا قصد داریم بپردازیم به روند پیشرفت و معرفی نسخه های انتشار یافته ی این خودرو.

بیوگرافی کیا موتورز

بیوگرافی کیا موتورز

روند تغییرات سورنتو از بدو تولد تا به حال

خب در این بخش میپردازیم به روند تغییر سورنتو از 2002 تا به حال که شامل سه پروسه زمانی و سه مدل مختلف می شه !

روند تغییرات کیا سورنتو

روند تغییرات کیا سورنتو

نسل اول و از 2002 تا 2009 (BL):

نسل اولی که از سورنتو بدرقه بازار شد و به Pyeonghwa Ppeokkuggi 2405  معروف بود. Pyeonghwa در زبان کره ای به معنای “صلح” بوده و نام یکی از تولید کنندگان خودرو در سئول کره جنوبی بوده.

اولین تولیدات کیا سورنتو

اولین تولیدات کیا سورنتو

نسل دوم و از 2009 تا 2014 (XM) :

این نسلی هست که به بازار ایران هم راه پیدا کرد و با قیمت هایی بالا عرضه شد. کیا سورنتو ” آر ” محصولی بود که کره ای ها روی این خودرو نام گذاری کردند و بعد ها چینی ها هم از این نام استفاده کردند و این تبدیل به یک نام همه گیر شد. این خودرو یک لیست بلند بالا از ویژگی ها و امکانات داشت اگر چه کمی هم دستخوش بخشی از انتقادات شد اما همچنان قدرتمند جلوه می کرد تا جایی که نقص های این خودرو بسیار خورد دیده می شده !

نسل سوم و از سال 2014 تا 2019 (UM):

سری UM که از سال 2014 به بعد وارد بازار شد خودرویی با طراحی خیره کننده و زیبا بود اما خیلی ها بر این اعتقاد بودند که از لحاظ موتوری دارای نقص ها و ضعف هایی است.همچنین تعداد محدودی از این خودرو به بازار ایران اومد و خب به دلیل قیمت بالای اون ، هرکسی قادر به خریدش نبود !

kia sorento 2019

kia sorento 2019

سری های مختلف سورنتو 2019

کیا سورنتو 2019 در چهار سری مختلف عرضه شده که از لحاظ امکانات ، نوع موتور ، قدرت موتور و برخی از امکانات جانبی مانند آپشن های داخل اتاق این خودرو ، در این سری ها تفاوت وجود داره.

kia sorento L

این سری در سه رنگ نقره ای روشن ، نقره ای تیتانیوم ، مشکی آبنوسی تولید می شود.

kia sorento L

kia sorento L

kia sorento lx

این سری در رنگ های نقره ای روشن ، نقره ای تیتانیوم ، مشکی آبنوسی ، مشکی سربی ، آبی روشن ، سفید ، قرمز پر رنگ ، قهوه اس تیره تولید می شود.

kia sorento lx V6

این سری نیز در رنگ های نقره ای روشن ، نقره ای تیتانیوم ، مشکی آبنوسی ، مشکی سربی ، آبی روشن ، سفید ، قرمز پر رنگ ، قهوه اس تیره تولید می شود.

kia sorento EX V6

این سری هم مثل LX ها در رنگ های نقره ای روشن ، نقره ای تیتانیوم ، مشکی آبنوسی ، مشکی سربی ، آبی روشن ، سفید ، قرمز پر رنگ ، قهوه اس تیره تولید می شود.

این سری در رنگ های نقره ای روشن ، نقره ای تیتانیوم ، مشکی آبنوسی ، مشکی سربی ، سفید ، قرمز پر رنگ ، قهوه اس تیره تولید می شود.

 

kia sorento SX LIMITED

این سری در سه رنگ نقره ای روشن ، نقره ای تیتانیوم ، مشکی آبنوسی تولید می شود.

سورنتو از نگاهی دیگر !

سورنتو های مدل جدید دارای طراحی های فضای داخلی و کابین هستند. شواهد از این قرار هست که کیا موتورز برای طراحی سورنتو از زبان خاص طراحی خودش استفاده کرده . زبان طراحی این خودرو منحصر به فرد خود کیا موتورز هست و حتی اگر این کمپانی خودرویی رو تولید کنه اما بدون معرفی اون رو در معرض نمایش قرار بده ، باز هم کسانی که در وادی دنیای خودرو دستی بر آتش دارند ، به راحتی متوجه خواهند شد که این خودرو متعلق به کیاست !

از نظر فضای داخلی ، این خودرو با سری های آخر میتسوپیشی قابل قیاس هست و دیزاین داخلی این خودرو بسیار در سال های گذشته رو به کیفیت و ارتقا هم گرا شده.

امکانات و جوانب داخلی سورنتو

خب همونطور که ذکر شد کیفیت سورنتو در حوزه فضای داخلی کابین بسیار پیشرفت کرده ! این پیشرفت جنبه های مختلف فضای داخلی رو در بر گرفته .

دور نمای صندلی های کیا سورنتو

دور نمای صندلی های کیا سورنتو

بطور مثال :

 • کیفیت چرم دوزی روی صندلی های سورنتو به هیچ عنوان قابل مقایسه با سری های پیشین این خودرو نیست و قابل مقایسه با لوکس ترین خودرو های تولید شده و معروف بازار است !
 • داشبورد این خودرو دارای یک دریچه لمسی می باشد.
 • این خودرو مجهز به سیستم گرمایشی صندلی ها و فرمان می باشد.
 • این خودرو یک شاسی بلند 7 نفره است و ردیف سوم صندلی های این خودرو بطوری نا محسوس در بخش انتهایی یا صندوق عقب این خودرو جای می گیرد.
 • این خودرو دارای سنسور هشدار دهنده ضربه از پشت می باشد.
 • این خودرو دارای سیستم استارت بدون فشردن کلید استارت می باشد.
 • و دیگر امکانات…
امکانات داخل کابین سورنتو

امکانات داخل کابین سورنتو

بررسی ظاهر بیرونی کابین سورنتو

کیا سورنتو از نظر طراحی بیرونی نیز حرف های زیادی برای گفتن داره . این خودرو از نظر طراحی اتاق و دیزاینش بسیار شبیه SUV های لوکس هست.خب بریم سراغ کمی آنالیز طراحی کابین کیا سورنتو.

ببینید دوستان گفته می شه طرح کلی و ساختمون بندی کیا سورنتو از جلوه پلنگ استفاده شده. بله البته که در صورت دقت به این خودرو قطعا شباهت هایی رو درمیابید.این خودرو در کمال سادگی ولی جذابیت طراحی شده  جالبه بدونید طراحی  این خودرو حدود 3 سال پیش لایق دریافت جایزه طراحی و دیزاین آی اف شد. چراغ های تحتانی سورنتو که در قسمت پایین چراغ های اصلی قرار داره و اکثر ما به عنوان مه شکن از اون یاد می کنیم ، به طرزی متفاوت تر از خودرو های دیگر طراحی شده و این چراغ ها نسبت به موقعیت عرف چراغ های خودرو های دیگه ، 90 درصد تغییر حالت رو داره. سورنتو همچنین در دسته شاسی بلند های سایز متوسط قرار می گیره.

رونمایی رسمی کمپانی کیا از کراس اور جدید و الکتریکی اش

نمای جلو (FRONT DISIGN) :

نمای جلو پنجره کیا سورنتو ، کمی نسبت به اتصالش به چراغ های جلو نامتانسب هست و یکی از مشکلات طراحی این خودرو جلو پنجره بسیار بزرگ و آلیاژی این خودرو هست.البته ناگفته نمونه که خیلی ها معتقد هستند که اقتدار ظاهری کیا سورنتو ، مدیون جلو پنجره و چراغ های کشیده این خودرو هست.

نمای جلو از کیا سورنتو

 

نمای کناری (SIDE DISIGN) :

نمای کناری بسیار هوشمند طراحی شده. فرو رفتگی در قسمت پایین در علاوه بر اینکه بر جذابیت این خودرو افزوده ، صدا های اضافی ناشی از برخورد هوا به اتومبیل در سرعت های بالا رو پوشش می ده که این نشونه ای از مهارت طراحان این خودرو هست.

نمای کناری کیا سورنتو

نمای کناری کیا سورنتو

نمای پشت (BACK DESIGN) :

نمای پشتی این اتومبیل در کمال سادگی ، با سلیقه و هنرمندی طراحی شده و سعی شده که ابهت ماشین در این طراحی حفظ بشه علاوه بر اینکه تناسب بین بخش جلویی و عقبی اتومبیل به خوبی حفظ بشه.

کلام آخر :

خب این مقاله هم به پایان رسید و در ادامه به بخشی از نظر مصرف کنندگان این خودرو میپردازیم. شاید براتون جالب باشه که نظر هموطنانمون رو در حوزه تجربه رانندگی با کیا سورنتو رو بخونید و اطلاعات جامع تری رو در این حوزه بدست بیارید.

اما به عنوان یک شاسی بلند سایز متوسط ، این خودرو در نوع خودش بی نظیر هست و خیلی از مشتریانش رو با کیفیت مطلوبش تحت تاثیر قرار داده ! همچنین برای مطالعه بیشتر میتونین به مقاله بهترین مدل های کیا مراجعه کنید.

بخشی از نظرات کاربران سورنتو

 • سلام ؛ من سورنتو جی تی لاین دارم فقط میتونم بگم این خودرو رویاییه ، توپه توپه اصلا مثلش وجود نداره !
 • عالیه این ماشین مخصوصا 3500 سی سیش . بسیار از رانندگی با این خودرو لذت می بردم و فوق العاده حس قدرتو به آدم القا می کرد. من باهاش آفرود هم کردم هرچند این ماشین آفرودی نیست اما از این جانب هم خوب بود.البته ماشین من مدل 2012 بود و الان مدل جدید ترش رو خریداری کردم که از همه نظر از ماشین قبلیم بهتره فووووق العادس و بهترین خودرو 6 سیلندری هست که سوار شدم !!!
 • ببینید من بار ها شده که به دلیل شرایط محل کارم تو گل موندم با این ماشین و وقتی این اتفاق می افته سیستم خودرو خودرو تصمیم میگیره که بیشترین قدرت رو به اون چرخی بده که گیر افتاده ! این عملکرد فوق العادشه که سورنتو رو تبدیل به سورنتو کرده.
 • سلام . من الان تقریبا حدود یک سالو نیم هست که این ماشین رو دارم . قبلا تویوتا لندکروز مدل 2013 داشتم.خیلی ها تعجب می کنن وقتی بهشون میگم این ماشین یه چیزه دیگس و من فوق العاده راضیم خدارو شکر.

در ادامه این ویدیو خیره کننده از کیا سورنتو رو مشاهده کنید.قطعا از قدرت این خودرو تعجب خواهید کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 19 =