الکتریکی شدن پورشه GT

 

پورشه به الکتریکی سازی سبد محصولات خویش
علاقه مند است اما مدیر دسته GT این اجاره خودرو
می‌گوید این برنامه‌ها تأثیری روی مدل‌های متمرکز
روی راننده‌ی GT نخواهد داشت.

آندراس پرنینگر در مصاحبه با اتوکار گفته که حتی
حضور 911 هیبریدی در سبد محصولات پورشه مایه
نخواهد شد مدل‌های GT با نیروهای محرکه‌ی
هیبریدی یا تمام الکتریکی عرضه شوند. او گفته است:

ایده‌هایی وجود دارند که شاید در جهت جنبش
خودروهای اسپورت استاندارد به عقیده آیند ولی
خودروهای GT این‌گونه نخواهند بود. اگر ما تصمیم
بگیریم در طول یک‌شب تمامی خودروهای مسابقه‌ای خود را به‌صورت الکتریکی شده تولید نماییم دلیلی برای این پیشه وجود خواهد داشت ولی همچون همش ارتباطی بین خودروهای پیست و خودروهای جاده‌ای وجود خواهد داشت. نخست از همه باید به بحث هویت اشاره کنم که همواره در محصولات گوناگون پورشه وجود داشته است. همچنین باید همان DNA را در اتومبیل و پلتفرم داشته اجاره ماشین  باشیم در غیر این صورت اعتبار خویش را از دست خواهیم داد.

مدیر پورشه از اینکه ژرمن‌ها مسیر هیبریدی و الکتریکی کردن محصولات ردیف میان را دنبال می‌کنند خوشحال است و گفته از میزان اهمیت پشتیبانی کامل اعضای هیئت‌مدیره‌ی پورشه از درون‌سوز ماندن مدل‌های GT مستحضر است.

پرنینگر اظهار داشته است:

اندیشه می‌کنم این مسیر بسیار صحیح است و جنبش کردن روی سه ستون هیبریدی، الکتریکی و استاندارد شغل صحیحی است. فری پورشه زمانی گفته بود پسینیان خودروی روی زمین باید یک مدل اسپورت باشد و من قطعاً اطمینان دارم که حق با اوست. خوشبختانه اعضای هیئت‌مدیره از پروژه‌های GT ما حمایت می‌کنند.

از جمله محصولاتی که تقسیم GT پورشه بعدها عرضه خواهد کرد می‌توان به 911 GT3 نسل 992 اشاره کرد. پورشه 718 کیمن GT4 و 718 باکستر اسپایدر نیز جدیدترین پروژه‌های این تقسیم بوده‌اند.