فناوری هایی تحت تاثیر اجاره خودرو خودران

 

فناوری‌هایی مثل جی‌پی‌اس، حسگرها و برنامه‌های
کاربردی با ظهور پدیده اتومبیل خودران، تحت تاثیر
این ایده جذاب قرار گرفته‌اند.ماشینی کردن بیشتر
به‌عنوان اوج توانایی‌های فناورانه شناخته می‌شود.
بدان معنی که ماشین‌آلات می‌توانند خود و رفتار
خود را گردانیدن کنند و در بسیاری از موارد ظرفیت
بالاتری نسبت به انسان‌ها در سررسید صرف‌شده
برای پیشه و تمرکز داشته باشند. علاوه‌بر این
هوش مصنوعی (AI) خستگی ندارد و خودروهای
خودران بی‌نهایت تلاش می‌کنند لغایت وظایف
مربوطه خویش را به نکویی اتمام دهند.

اجاره اتومبیل خودران

برخی افراد سخنی می‌گویند که ممکن است
درست باشد؛ آن‌ها معتقد هستند که بسیاری
از ملت به‌جای سرمایه‌گذاری روی اتومبیل
خودران، هنوز هم به خودروهای سنتی اعتماد
می‌کنند. چنین موضوعی اغلب به‌دلیل اعتماد
و در ضمن شناخت نسبت به نحوه به کارگیری
خودروهای متداول است. اگرچه انگلیس هدف
دارد الی سال ۲۰۲۱ خودروهای خودران را در
جاده‌های خود ببیند، ولی تغییر از شرایط ماضی
به وضعیت اجاره ماشین  جدید شدیدا به دست می‌آید.

 

در نتیجه برای کمک به سهولت در تغییر دیدگاه ملت نسبت به خودروهای کاملاً مستقل، در اینجا چند مثال از فناوری‌های اجاره خودرو که شاید تحت کارایی ایده خودرو خودران قرار گرفته‌اند، معرفی می‌شوند.

اجاره خودرو جی‌پی‌اس

در بیشتر خودروها، سیستم‌های GPS به‌طور مستقل عمل می‌کنند. آن‌ها سرویس‌هایی نیستند که به‌وسیله‌ی تکنولوژی در داخل خودرو شده باشند. درهرصورت بیشتر رانندگان GPS خویش را به‌عنوان اتصالی مستقیم بین خویش و خودرو در نظر می‌گیرند. اتومبیل به آن‌ها می‌گوید کجا بروند و راننده اطاعت می‌کند.

خودرو خودران

اگرچه به عقیده می‌رسد چنین چیزی شگفت باشد، ولی نوعی پیوستگی در بطن جستار بالقوه است. البته این رابطه به‌طور واقعی ملموس نیست، ولی راننده نمی‌تواند بدون گزین کردن به سیستم‌های GPS کاری انجام دهد؛ در حقیقت آن‌ها می‌گویند که راننده چه کاری انجام دهد و به چه سمتی بپیچد. راننده ممکن است موقعیت مکانی موردنظر را وارد کند، ولی درنهایت این GPS است که در اینجا رهبری می‌کند. هنگامی که GPS به‌طور کامل وارد سیستم‌های اصلی خودرو شود، خودرو می‌تواند در برخی سطوح به‌طور مستقل اندیشه و تصمیم‌گیری کند.

حسگرها

تجربه‌های تنش‌زا زیادی در رانندگی هستی دارند که کمترین آن‌ها پارک دوبل و نگرانی در ارتباط با نقاط کور دید راننده است. رانندگان باید از متغیرهای مختلفی مطمئن شوند لغایت بتوانند مسافرتی ایمن و بدون پیشامد داشته باشند. بااین‌حال حقیقتی ساده هستی دارد و آن اینکه کسان مستعد خطای انسانی هستند؛ هیچ کسی از این قاعده خارج نیست. هر زمان و هر وقت کسی اشتباه کند، شدت آن بیشتر به بخت بستگی دارد.

 

وسایل نقلیه معاصر مجهز به انواع حسگرها، می‌توانند بسیاری از خطرات خفته را برای سرنشینان کاهش دهند. به‌محض ورود خودرویی به نقطه کور رویت راننده یا کوشش برای پارک دوبل کردن، هشدارهای حسگرها شروع به نواختن می‌کنند. به‌لطف مداخله حسگرهای خودرو، خطر جای خود را به اعتمادبه‌نفس می‌دهد. چنین فناوری به معنای کاملاً مستقل بودن اتومبیل نیست، اما این می‌تواند منجر به تفریق خطرات و شفا سلامت سرنشینان شود.

اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی

یکی از جذابیت‌های اصلی خودروهای خودران این درستی است که آن‌ها تمام کارهای سخت و خسته‌کننده را برای انسان‌ها اتمام می‌دهند. چنین چیزی بی‌شباهت به کار اوبر نیست؛ کاربر می‌تواند به‌سادگی اپلیکیشن اوبر را دانلود کند و خودرو سفارش دهد. در پیوسته خودرو در اسرع وقت به محل حضور شخص می‌آید و او می‌تواند به هر کجا برادر دارد، برود. اگرچه راننده انسانی پشت دستور اتومبیل هستی دارد، ولی بحث اصلی درباره روش احضار کردن او به محل موردنظر است.